Realizacja Programu Czytelniczego - czytanie na dywanie

W ramach realizowanego programu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0." grupa "Nieśmiałki" wspólnie z rodzicami rozpoczęła cykl spotkań głośnego czytania dzieciom. Głośne czytanie dziecku już od najmłodszych lat kształtuje nawyk czytania przez całe życie. Wspólne czytanie z dzieckiem procentuje również w lepszym budowaniu jego więzi miedzy dorosłym a dzieckiem.

Cała akcja polegać będzie na tym, że dwa razy w miesiącu odwiedzać nas będą chętni rodzice, bądź też dziadkowie i będą czytać dzieciom książki. Pierwszą mamą, która zagościła się, była p. Edyta mama Piotrka, która przyszła razem ze swoim drugim synem Michałem Michał jest absolwentem naszego przedszkola i uczęszcza teraz do III klasy Szkoły Podstawowej Nr 8 w Kołobrzegu. Zrobił nam ogromną niespodziankę czytając opowiadanie "Przyjaciele". Pani Edyta na zakończenie poczęstowała wszystkich uczestników spotkania marchewkowymi babeczkami. Bardzo dziękujemy i zachęcamy pozostałych rodziców do odwiedzenia nas w naszym przedszkolu w celu głośnego czytania dzieciom.